english
Znajdź nas na facebook
O nas

Piotr Kościelski

Technik elektroradiologii, zoofizjoterapeuta

Jest absolwentem, a obecnie również wykładowcą, w Europejskim Studium Psychologii Zwierząt i Wiedzy Praktycznej, gdzie uzyskał dyplom zoofizjoterapeuty. Jest członkiem władz Polskiego Związku Zoofizjoterapeutów.

Współpracownik czasopism branżowych, gość programów telewizyjnych na tematy rehabilitacji zwierząt, Przewodniczący Komisji Branżowej zatwierdzającej „Krajowy Standard Kompetencji Zawodowych” dla zawodu zoofizjoterapeuta na potrzeby Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Stale poszerza swoją wiedzę będąc uczestnikiem warsztatów zawodowych, szkoleń i konferencji weterynaryjnych. Od wielu lat zajmuje się rehabilitacja psów i kotów. Jest jednym z pierwszych, stosujących fizjoterapię w weterynarii małych zwierząt.

Przeprowadza TERAPIĘ MANUALNA METODĄ DORNA DLA ZWIERZĄT (certyfikat Dorn Method-Animals, Andrea Dunova)

Metoda Dorna to delikatna terapia manualna, przeprowadzana w dynamice. Jest to rodzaj osteopatii, a dokładniej osteodynamiki. Realizowana przez naturalny i swobodny ruch, z udziałem pacjenta. Ruch ten omija ochronę mięśni i polega na powolnej manipulacji stawów, kości i kręgów. Przywraca kości i stawy do pozycji fizjologicznej, likwiduje blokady mięśni i powięzi. Terapeuta pracuje wyłącznie rękami. To rodzaj terapii holistycznej, która w prosty i efektywny sposób pomaga w osiągnięciu równowagi w organizmie. Metoda Dorna jest bezpieczna i dobrze tolerowana przez zwierzęt