english
Znajdź nas na facebook
O nas

Rehabilitacja

Rehabilitacja jest bardzo ważnym etapem powracania do zdrowia i sprawności fizycznej u zwierząt, które przeszły operacje lub doznały urazu ortopedycznego lub neurologicznego.

Zabiegi fizjoterapeutyczne pomagają również:
- zwierzętom otyłym w powrocie do idealnej masy ciała
- zwierzętom starym w zachowaniu dobrej sprawności ruchowej i w walce z bólem
- psom pracującym (agility, posłuszeństwo sportowe, obedience, psy zaprzęgowe i myśliwskie), które dzięki niej często dochodzą szybciej do formy po kontuzjach, a trening na bieżni wodnej pomaga im w podniesieniu poziomu sprawności np. przed zawodami
- zwierzętom cierpiącym, którym umożliwia kontrolować ból bez konieczności podawania silnych leków

Program rehabilitacji jest tworzony indywidualnie dla każdego pacjenta po zapoznaniu się z diagnozą lekarza prowadzącego.


Rodzaje zabiegów:

Hydroterapia

Terapia wodna. Ćwiczenia na bieżni wodnej poprawiają siłę, wytrzymałości mięśni, układu sercowo-oddechowego, zakresu ruchów, zwinności oraz dobrego samopoczucia. Wszystko to w czasie, gdy minimalizuje się ból.
Czytaj więcej

Magnetoterapia

Zabieg polegający na zastosowaniu pola magnetycznego o zmiennej częstotliwości i indukcji magnetycznej o wartości 0,5-10mT. Stosuje się ją przy leczeniu zwyrodnienia stawów, przyśpiesza gojenie się ran, poprawia krążenie, zmniejsza stan zapalny.

Elektroterapia

Element fizjoterapii, podczas której stymuluje się mięśnie z zastosowaniem prądu elektrycznego. Celem elektroterapii jest złagodzenie bólu i poprawienie ukrwienia stymulowanej tkanki. Przyśpiesza wchłanianie obrzęków i wysięków śródstawowych, stymuluje nerwy i mięśnie.

Laseroterapia

Leczenie promieniami lasera, które doprowadzają energię o podwyższonym natężeniu do tkanek położonych głębiej. Promienie docierają do tkanek położonych aż do kilku centymetrów od powierzchni skóry. Ma działanie przeciwbólowe, rozkurczowe, przeciwobrzękowe, zmniejsza zapalenie, przyśpiesza regeneracje tkanek. Animal Center ma nowoczesny sprzęt do laseroterapii wyposażony m.in. w sondę prysznicową pozwalająca na skuteczniejszą terapię.

Sonoterapia

Leczenie ultradźwiękami, które umożliwia leczenie dogrzewania tkanek nawet do 3 cm w głąb ciała zwierzęcia.

Termoterpia

Wykorzystywanie wysokiej i niskiej temperatury w leczeniu urazów tkanek miękkich i stawów, zwłaszcza w celu złagodzenia bólu, zmiany procesów fizjologicznych ważnych w naprawie tkanki oraz wpływania na plastyczność tkanki łącznej, włączając: mięśnie, ścięgna, więzadła i torebki stawowe.

Masaż leczniczy i relaksacyjny

Od działania relaksacyjnego czy przygotowującego do treningu, przez uśmierzenie bólu, poprawę krążenie krwi i limfy po zmniejszenie napięcia mięśniowego czy np. rozciąganie tkanek zmienionych pozapalnie.

Terapia IRAP®

Terapia IRAP® jest bardzo bezpieczna,gdyż opiera się na wykorzystywaniu naturalnych zdolności regeneracyjnych organizmu.Poddanemu leczeniu zwierzęciu aplikuję się specjalnie przygotowaną mieszaninę własnych białek ochronnych wytworzonych z jego krwi.Wzrasta w ten sposób stężenie endogennego białka,które redukuje obszar zapalny ,blokując receptor interleukiny-1 .Wszystko to prowadzi do złagodzenia bólu ,redukcji stanu zapalnego i ogólnej poprawy funkcjonowania stawów.Ponadto, terapia hamuje proces niszczenia chrząstek i zwyrodnienia stawów oraz znacznie wzmacnia możliwości obronne organizmu.Liczne badania udowadniają ,że zwierzęta z widoczną kulawizną ,po zastosowaniu terapii mogą się cieszyć zdecydowanie lepszą sprawnością fizyczną.

Do góry
hydroterapia